W Kaliszu zmarł nagle nasz Współbrat O. Stanisław Pacholik, który przez kilka lat pracował w naszej Parafii jako duszpasterz dzieci, ministrantów i katecheta. O. Stanisława polecamy modlitwom. Msza święta w jego intencji będzie w przyszłą niedzielę o godz. 11.30.
Dzisiaj, w pierwszą niedzielę miesiąca, będzie wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej o godz. 13. Od godz. 15 wspólna modlitwa, zaś o godz. 18 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po nabożeństwie spotkanie Apostolstwa Modlitwy i Żywego Różańca w sali Nazaret.
Kancelaria Parafialna po przerwie wakacyjnej jest czynna we wtorek, środę, piątek i sobotę w godzinach od 10 do 12, zaś po południu w godzinach od 16 do 18 od wtorku do piątku.
Powróciliśmy do zwykłego porządku Mszy świętych. W dni powszednie Msza święta jest o godz. 7, 7.30, 8, 8.30, 9, 12, 17 i 19, zaś w niedziele przywrócona została Msza święta w Kaplicy Akademickiej dla młodzieży o godz. 9.30 i przedszkolaków o godz. 10.45.
Dzieci, Młodzież, Rodziców i Nauczycieli zapraszamy na Mszę świętą na rozpoczęcie roku szkolnego we wtorek: ze Szkoły Podstawowej nr 69 od klasy II do IV o godz. 8.30 w Dolnym Kościele, zaś klasy starsze o godz. 10.15, a ze Szkoły Podstawowej nr 70 o godz. 17 w Sanktuarium.
W środę zapraszamy na Mszę świętą połączoną z modlitwą o uzdrowienie. Początek o godz. 19 w Sanktuarium.
W środę o godz. 20 w sali Emaus rozpocznie się nowy cykl konferencji przedmałżeńskich. Zapisy przyjmujemy w Kancelarii Parafialnej w godzinach urzędowania.
Także w środę o godz. 19 w sali Betlejem rozpocznie się dwumiesięczny cykl katechez dla dorosłych, przygotowujących do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
Ministrantów i ich Rodziców zapraszamy na Mszę świętą w czwartek o godz. 17. Po Mszy świętej będzie spotkanie w salce ministranckiej.
Ten piątek jest pierwszym piątkiem miesiąca. Przypominamy o Komunii świętej wynagradzającej Bożemu Sercu. Okazja do spowiedzi przed i w czasie Mszy świętych. Dzieci zapraszamy na Mszę świętą o godzinie 17. Okazja do spowiedzi od godz. 16.
W sobotę obchodzimy święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte będą o godz. 7, 8, 9, 12, 17 i 19.
W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej dla dzieci i młodzieży o godz. 11.30 będzie poświęcenie tornistrów, plecaków i przyborów szkolnych na rozpoczęcie roku szkolnego.
Msza święta Wspólnoty Małżeństw będzie w przyszłą niedzielę o godz. 16.30 w Dolnym Kościele.
Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na prace remontowe i konserwacyjne w naszym Sanktuarium.
Rozpoczynamy zapisy na kurs przygotowujący do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania dla Młodzieży. Zapisywać się można u katechetów: w Szkole nr 70 u S. Miriam, a w Szkole nr 69 i Gimnazjum nr 2 u O. Szelki. Termin zgłoszeń mija 14 września.
Zapraszamy na pielgrzymkę dzieci i młodzieży do Rostkowa i Przasnysza, 15 września. Koszt pielgrzymki to 25 zł. od osoby. Zapisy po niedzielnych Mszach świętych o godz. 11.30 u O. Szelki. Szczególnie zapraszamy dzieci ze szkół z terenu naszej Parafii oraz młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
Papieski Wydział Teologiczny „Collegium Bobolanum” zaprasza na studia teologii, pedagogiki chrześcijańskiej i politologii oraz na studia podyplomowe z duchowości i etyki. Zapraszamy też do studiowania na Jezuickim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Szczegółowe informacje dostępne są w folderach i na stronie internetowej Bobolanum (bobolanum.edu.pl).
Na stolikach pod chórem są do naszej dyspozycji czasopisma. Zachęcamy do lektury i wspierania funduszu prasowego.
Pobierz jako PDF