Święty okres pięćdziesięciu dni po Zmartwychwstaniu Pańskim kończy dzisiejsza Niedziela Zesłania Ducha Świętego. Zamyka ona Okres Wielkanocny i czas spowiedzi i komunii wielkanocnej. Rozpoczynamy w liturgii tak zwany okres zwykły w ciągu roku.
Wraz z Fundacją Cultura Animi zapraszamy do Sanktuarium na Koncert Organowy dziś o godz. 18.30. Szczegóły na plakatach.
Nabożeństwo Majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny jest odprawiane w naszym Sanktuarium codziennie przez cały maj w niedziele i uroczystości o godz. 18, zaś w dni powszednie o godz. 18.30.
W poniedziałek przypada Święto Najświętszej Maryi Panny – Matki Kościoła. Msze święte będą odprawiane o godz. 7, 8, 9, 12, 17 i 19.
W czwartek obchodzimy liturgiczne święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym DOM zaprasza na Mszę świętą o godz. 19, na której będziemy gościli Marcina Zielińskiego, świeckiego ewangelizatora posługującego modlitwą o uzdrowienia. Po tej Mszy świętej będzie adoracja, a po niej modlitwa wstawiennicza. Zakończenie około godz. 23.
W sobotę o godz. 10 będzie I Komunia dzieci ze Szkoły Podstawowej przy ul. Astronautów, a o godz. 12.30 ze Szkoły przy ul. Obrzeżnej. Msza święta parafialna o godz. 12 będzie w Dolnym Kościele.
W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Od godz. 10 do 17 zapraszamy na Festyn Parafialny – piknik rodzinny. W programie gril, ciasta, będzie stoisko Służby Zdrowia, Straż Graniczna, Straż Pożarna, obóz harcerski oraz zabawy. Dochód z pikniku będzie przeznaczony na remont Dolnego Kościoła.
Muzeum Św. Andrzeja Boboli, które mieści się obok Dolnego Kościoła, będzie czynne do września w soboty i niedziele od godz. 10 do 18. Zapraszamy do odwiedzenia.
Na stolikach pod chórem są do naszej dyspozycji czasopisma. Zachęcamy do lektury i wspierania funduszu prasowego.
Pobierz jako PDF