Dziś wolontariusze Mokotowskiego Hospicjum Św. Krzyża przeprowadzają kwestę na potrzeby podopiecznych Hospicjum.
W poniedziałek będzie spotkanie Parafialnego Zespołu CARITAS o godz. 19 w Sali Nazaret. Zapraszamy nowe osoby, które chciałyby zaangażować się jako wolontariusze w prace charytatywne w naszej Parafii.
Zapraszamy na kolejną Mszę świętą o miłość, która będzie w poniedziałek o godz. 19.15 w Kaplicy Akademickiej. Po niej będą konferencje: „Serce kobiety. O odkrywaniu siebie w jego oczach” i „Męskie serce. O samotności i relacjach w życiu mężczyzny”.
W tym tygodniu, Środą Popielcową rozpoczyna się okres Wielkiego Postu, który służy przygotowaniu do obchodów Paschy. W Popielec zostaną odprawione Msze święte o godz. 7, 8, 9, 12, 17, 19 i 21. Dzieci zapraszamy na Mszę świętą o godz. 17. Msza św. o godz. 19. będzie połączona z modlitwą o uzdrowienie. Nie będzie Mszy świętej o godz. 19.30 w Kaplicy Akademickiej. Przypominamy, że w Popielec obowiązuje post ścisły.
W czwartek, pierwszy miesiąca, będzie Msza święta w intencji powołań i Liturgicznej Służby Ołtarza o godz. 17, a po niej spotkanie w Salce Ministranckiej dla Ministrantów i ich Rodziców.
Ten piątek jest pierwszym piątkiem miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi i komunii świętej wynagradzającej Bożemu Sercu. Po południu spowiedź od godz. 16.
W piątki Wielkiego Postu, począwszy od najbliższego, zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dzieci o godz. 16.15, a dorosłych po Mszy świętej o godz. 9 i o godz. 18. Zapraszamy też na Adorację Krzyża prowadzoną przez Duszpasterstwo Akademickie w piątki w Sanktuarium o godz. 19.45.
W sobotę obchodzimy święto św. Kazimierza, Królewicza. Jest to dzień imienin Ks. Kard. Kazimierza Nycza. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Arcypasterzu.
W sobotę, pierwszą miesiąca, po Mszy świętej o godz. 9 będzie nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.
W sobotę będzie też comiesięczne Czuwanie Maryjne w Dolnym Kościele od godz. 14. O godz. 17 będzie Msza święta, podczas której będzie zawierzenie siebie Matce Bożej.
Proponujemy, aby wzorem lat ubiegłych także i w tym roku składać jałmużnę postną dla potrzebujących naszych Parafian, w tym dla dzieci z ubogich rodzin, na przykład równowartość jednego posiłku, samemu rezygnując z niego. Możemy ją złożyć do skarbony św. Antoniego we wszystkie piątki Wielkiego Postu. Praktykę piątkowej jałmużny i osobistego postu połączmy z modlitwą, na przykład z udziałem w nabożeństwie Drogi Krzyżowej.
Dzieci pierwszokomunijne ze Szkoły Podstawowej nr 70 wraz z rodzicami zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę świętą o godz. 12.45 w Dolnym Kościele.
Od przyszłej niedzieli we wszystkie niedziele Wielkiego Postu zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Będzie je głosił O. Bartosz Kurzyński SJ.
Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Po Mszy świętej o godz. 13 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, wspólna adoracja o godz. 15, a po Gorzkich Żalach będzie spotkanie Apostolstwa Modlitwy i Żywego Różańca w Sali Nazaret.
W naszej parafii powstał Parafialny Zespół Caritas, pomagający potrzebującym rodzinom, osobom samotnym i chorym. Istnieje możliwość przekazania 1% na ten cel. Na stolikach pod chórem znajdują się kartki informujące, jak dokonać tego odpisu. Osoby, które potrzebują pomocy w wypełnianiu deklaracji PIT mogą się zgłosić w Kancelarii Parafialnej w godzinach urzędowania.
Na stolikach pod chórem są do naszej dyspozycji czasopisma. Zachęcamy do lektury i wspierania funduszu prasowego.
Pobierz jako PDF